Site » Rezultate Olimpiada pentru disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii” şi a Concursului la disciplinele tehnologice
 

Rezultate obţinute de elevii  Liceului “ȘTEFAN PROCOPIU”la Etapa județeană a Olimpiadei pentru disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii” şi a Concursului la disciplinele tehnologice pentru învăţământul profesional de 3 ani

În perioada 24 februarie- 2 martie 2018, în cadrul Liceului “Ştefan Procopiu” Vaslui s-a desfăşurat Etapa judeţeană a Olimpiadei pentru disciplinele din aria curriculară ”Tehnologii” şi a Concursului la disciplinele tehnologice pentru învăţăntul profesional. Au participat un număr de 52 elevi la Olimpiadă şi 12 elevi la Concursul profesional.
Rezultatele obţinute de elevii şcolii noastre sunt:
- Olimpiada pentru disciplinele din aria curriculară “Tehnologii”:

Domeniul / clasa

Clasa

Numele şi prenumele elevului

Locul obtinut

Cadre didactice îndrumătoare

ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ
Clasa XII

XII

CERNUȘCĂ CRISTINA

Mențiune

Amancei Nicoleta
Cucorianu Costel
Soroceanu Mihaela

TURISM ȘI ALIMENTAȚIE
Clasa XI

XI

OLARU MARIA MĂDĂLINA

 Locul VI

Amancei Nicileta
State Diana
Tătaru Sebastian
Mihalche Cristian

XI

IRIMIA DENISA GEORGIANA

Participare

Amancei Nicileta
State Diana
Tătaru Sebastian
Mihalche Cristian

XI

AND ONE ELENA ȘTEFANIA

Participare

Amancei Nicileta
State Diana
Tătaru Sebastian
Mihalche Cristian

MECANICĂ
 Clasa XI

 

XI

VLASE  BOGDAN ALEXANDRU

Premiul I
Calificat etapa nationala

Bacoșcă-Bică Mariana
Haulică Dan
Bîrcă Silvia
Tiron Marta
Dascălu Constantin

XI

LUPU  DENIS VALICĂ

Premiul II

XI

AMACSIMESEI  ANDY

Premiul III

MECANICA
Clasa XII

XII

ARTENI  ANDREI

Premiul I
Calificat etapa nationala

Bacoșcă-Bică Mariana
Haulică Dan
Bîrcă Silvia
Tiron Marta
Dascălu Constantin

XII

MOISĂ  IONEL DANIEL

Locul V

XII

ARTENI  ALIN IULIAN

Locul VI

ELECTRONICA, AUTOMATIZARI, TELECOMUNICATII
Clasa XI

 

XI

TROFIN  TEODOR

Premiul I
Calificat etapa nationala

Ionașcu Silvia-Daniela
Ciulei Maria
Dascălu Adrian
ConstandacheȘtefan

XI

TĂBĂCARIU  ANDREI

Premiul II

XI

CÎMPIANU  SILVIU CRISTIAN

Participare

ELECTRONICA, AUTOMATIZARI, TELECOMUNICATII
Clasa XII

XII

CARP  VASILE

Premiul II

Ciulei Maria
Dascălu Adrian
Ionașcu Silvia-Daniela
Ciulei Cristi

XII

VÎRLESCU  VASILE CRISTIAN

Participare

ELECTRIC, ELECTROTEHNIC, ELECTROMECANIC
Clasa XI

XI

ROPOTA VASILICĂ NICUȘOR

Premiul I
Calificat etapa nationala

Paraschiv Vasile
Ionașcu Silvia-Daniela Cucoranu Ionel
Ciulei Cristi

XI

MIRON  DANIEL

Premiul II

ELECTRIC, ELECTROTEHNIC, ELECTROMECANIC
Clasa XII

XII

ISTRATE  DANIEL

Premiul I
Calificat etapa nationala

Paraschiv Vasile
Ionașcu Silvia-Daniela, Cucoranu Ionel
Moraru Mariana
Ciulei Cristi

XII

PUȘCAȘU ADRIAN

Participare

- Concursul la disciplinele tehnologice pentru învăţământul profesional:

Domeniul

Calificarea

Numele şi prenumele elevului

Locul obtinut

Cadre didactice îndrumătoare

MECANICĂ

MECANIC AUTO

ARUXANDEI  IONUŢ-EDUARD

Mentiune

Gosav Ioan
Ioniță Ioana
Haulică Dan
Dascălu Constantin
Chiriac Liviu

STOICA  COSMIN BOGDAN

Premiul III

CHELARU  RADU DANIEL

Locul VI 

INDUSTRIE TEXTILĂ ȘI PIELĂRIE

CONFECȚIONER PRODUSE TEXTILE

AVRAM DANIELA ELENA

Premiul I
Calificat etapa națională

Diaconu Areta
Trifan Elena Diana
Vlonga Luminiţa

MUNTEANU DIANA MARIA

Premiul II

PÎRŢU ANDREEA NICOLETA

Premiul III

 

Felicitări elevilor participanţi şi cadrelor didactice îndrumătoare. Mult succes elevilor calificaţi la etapa naţională.

6 martie 2018
Plan scolarizare 2018-2019

Nivel Siguranta
Ne pare rau, aceasta platforma nu este optimizata pentru nicio versiune de Internet Explorer !
Va rugam sa accesati acest forum cu alt browser !

Google Chrome Mozilla Firefox Opera
* Pentru aceste browsere garantam functionarea corespunzatoare a platformei !

Daca doriti sa folositi in continuarea Internet Explorer, puteti accesa vechiul website al liceului.
Acesta metoda nu va ofera accesul la forum.

Vechiul website